Kolik stojí šálek kávy?

Na kvalitní espresso je potřeba 7 gramů kávy

V tomto případě nejde přímo o omyl, ale spíše přežitek. Pravdou je, že espresso pod 7 gramů není espresso. Jaká je tedy správná gramáž na espresso? Podle našich zkušeností záleží na stylu pražení, protože čím je káva tmavěji pražená, tím jí stačí méně pro správnou extrakci a výraznou chuť, a naopak. 

Espresso z tmavě pražené kávy připravujeme mezi 7 až 8 gramy, ze středně pražené mezi 8 a 9 gramy a u světle pražených zrn používáme 9 až 10 gramů na espresso. U domácího espressa je potřeba gramáž navýšit o cca 1 až 2 gramy na jedno espresso, a to kvůli vyššímu tlaku domácích přístrojů.

 

Jednoduše a přehledně!

K ceně celého balení kávy se nyní nově zobrazuje i cena za 1 šálek (přepočet na 7 g). Nebojte se vyzkoušet jakoukoliv kávu, která vám padne do oka, do nosu či na jazyk. Při ceně 2-6 Kč za šálek to přeci není žádná katastrofa.

Vychutnejte si své kávové potěšení na plno a experimentujte!!! V naší nabídce najdete nejširší sortiment značek a káv na trhu. Namixujte si svůj balíček dle libosti.

A nezapomeňte, že nejlepší káva je ta, co vám chutná!!!

Salek_Lavazza_Top_Class_2-min_2-minSalek_Lavazza_Lucaffe_2-min_2-minSalek_Lavazza_Bazzara_2-min_2-minSalek_Lavazza_Naber_2-min_2-min

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz